Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації
Театр української традиції

Вечірній Київ/культура.

Нещодавно відроджений театр української традиції «Дзеркало» представив киянам прем’єру «Вій», що приурочується до 200-річчя Миколи Гоголя.

Нещодавно відроджений театр української традиції «Дзеркало» представив киянам прем’єру «Вій», що приурочується до 200-річчя Миколи Гоголя.

Вій – це образ, що постає з української народної творчості, – коментує директор театру Володимир Петранюк. – Видатний український драматург Марко Кропивницький «переспівав» твір Гоголя в жанрі п’єси. За її мотивами театр «Дзеркало» і здійснив цю прем’єру в постановці Володимира Петранюка.

Театр має вже й чималу історію. Заснований Володимиром Петранюком 1981 року тепер своїми сміливими і новаторськими виставами звернув увагу глядачів. І на жаль, не тільки їх, а й «знавців мистецтва у цивільному». У результаті театр опинився в еміграції. Актори не без успіху грали свої вистави у Лондоні, Парижі, Варшаві, Кракові. І ось після тривалих мандрів повернувся до Києва.

Театр не залишився консервативним. Він намагається поєднувати класичні твори з потребами сучасного дня. І це йому вдається. Гоголівські народні мотиви оригінально зазвучали в поєднанні з музичними композиціями рок-гурту Вій та світловими ефектами. Цікаво, що всупереч Гоголю, герої закохуються і залишаються разом.

Дмитро Щербина


Дмитро Щербина.Вечірній Київ, 2007-03-06 #40(17942)

Володимир ПЕТРАНЮК: «Україна — наш спільний двір, де місця вистачить всім!»

(Джерело: )
Чотирнадцять років тому репертуар Театру української традиції «Дзеркало» поповнила вистава «У Києва на Подолі», що стала найпопулярнішою виставою театру. Нещодавно її показали в 500-й раз. Про секрет успіху постановки наша розмова з художнім керівником театру, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Петранюком.

Мазепа

(Джерело: )
"Шерше ля фам" на український манер: В Києві презентували нову виставу про Мазепу Суперечлива постать Івана Мазепи бентежить уми й фантазію письменників вже триста років поспіль і український драматург Володимир Петранюк не став виключенням

Полусмак останнього кохання

(Джерело: M.POLYVACH)
Театр «Дзеркало» до 200-річчя з народження Тараса Шевченка відкриває завіси історії його любові, останньої, пристрасної любові, під назвою – «Полусмак останнього кохання». Головним режисером, постановником та виконавцем головної ролі став керівник театру – Володимир Петранюк.

Прем’єра повісті «Вій» у виконанні театру «Дзеркало

(Джерело: Поливач Марія 7 грудня 2013 р.)
Фантастично-драматична історія трапилася на сцені будинку Вчених в Києві 6 грудня у виконанні театру української традиції «Дзеркало».

Рецензія на виставу «Заморочене весілля» за п'єсою Михайла Зощенка.

(Джерело: "Українське слово"- тижневик )
12 березня 2012 року в приміщенні театру «Колесо» відбулася прем’єра вистави «Заморочене весілля» за п’єсою Михайла Зощенка, в перекладі та постановці Володимира Петранюка – керівника і режисера театру української традиції «Дзеркало».